Relacja z wręczenia nagród z okazji 10-lecia LoveKraków.pl [Na żywo]

fot. www.gagulski.pl
Zapraszamy na relację na żywo z Gali z okazji 10-lecia portalu LoveKraków.pl i z tej okazji wręczenia nagrody Krakowianina Dekady.
Relacja odświeża się automatycznie.
18:52
Jacek Majchrowski: Polecam Państwu czytać LoveKraków.pl!
18:50
Prezent Jacek Majchrowski: Działania podjęte na rzecz smogu w Krakowie to idelany przykład na to, jak władze mogą współpracować z organizacjami pozarządowymi.
18:48

Bez konkretnych działań sam ruch mógłby zostać zatrzymany. Dlatego za zaangażowanie i konsekwentne działania administracyjno-polityczne w rozwiązaniu problemu smogu nagrodę Krakowianina Dekady przyznajmy panu prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu.

18:46

Krakowianin Dekady – Krakowski Alarm Smogowy i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

10 lat temu mały kamień poruszył lawinę i był tym, który zmienił naszą rzeczywistość. Dziś z perspektywy czasu wiemy, że był to kamień milowy. Krakowski Alarm Smogowy nie tylko skierował nasze oczy na to, czym oddychamy i jaki jest wpływ takiego powietrza na nasze zdrowie, zachęcił krakowian, a tym samym polityków do działania, ale przede wszystkim wskazał kierunek, w którym należy podążać. Ich profesjonalizm i oddanie idei zapoczątkowały zmiany nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce.

Za niepoliczalne zasługi na rzecz każdego z nas tytułem Krakowianina Dekady nagrodzić chcemy Krakowski Alarm Smogowy.

18:43
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk: Cieszę się, że w Krakowie wreszcie możemy powiedzieć, że im lepiej dla Krakowa, tym lepiej dla wszystkich. Stawiamy na bezpieczny transport i bezpieczne drogi. Dziękuję tym, którzy bezpośrednio zapracowali na to wyróżnienie.
18:41

Polityk Dekady – Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk

Ten człowiek pokazał, że obietnice nie tylko się składa, ale się je realizuje. Rozpoczęcie budowy północnej obwodnicy Krakowa, trwająca budowa odcinków drogi ekspresowej w kierunku Warszawy, kontynowanie budowy nowej drogi na Podhale, stworzenie planu dla dobudowy trzeciego pasa na autostradzie A4, zapewnienie finansowania budowy Trasy Balickiej, realizację największej w dziejach Krakowa inwestycji kolejowej - to tylko niektóre zasługi najdłużej urzędującego w historii Polski ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.


18:37

Samorządowiec Dekady – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider

Gdy kapituła pochyliła się nad kategorią Samorządowiec Dekady, jednogłośnie stwierdziła, że tytuł ten należy się człowiekowi, który uosabia jego najlepsze cechy, czyli łączy tytaniczną pracę u podstaw ze sprawami ogólnomiejskimi, zarazem świetnie orientując się w sytuacji panującej w kraju. Pan Bogusław Kośmider – jako miejski radny, wieloletni przewodniczący Rady Miasta Krakowa, a obecnie wiceprezydent miasta ma wszystkie cechy, które wyróżniają wybitnego samorządowca. To pan Bogusław Kośmider budował pond polityczny konsensus w czasie kryzysu finansowego sprzed 10 lat i zainicjował stworzenie Krakowskiej Karty, a w czasie pandemii zarażał optymizmem i robił wszystko, by krakowianie nie stracili nadziei.

18:36

Nagroda Dekady w kategorii Rozwój Krakowa – Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego Tadeusz Trzmiel

René Dubos napisał „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Myśl ta pasuje idealnie do działań pana Tadeusza Trzmiela, który przez ostatnie lata udowadnia, że chcieć znaczy móc. Doceniamy ogromne zaangażowanie w sprawy Krakowa, w szczególności inicjowanie, przygotowanie oraz nadzorowanie realizacji szeregu kluczowych dla miasta inwestycji, a także znaczącą poprawę jakości usług komunalnych. Obecnie pan Tadeusz Trzmiel realizuje wizjonerskie projekty w Krakowskim Holdingu Komunalnym, wykraczając poza urzędowe ramy.


18:35

Firma Dekady – Firma InPost

Zaczęło się od 50-gramowej blaszki dołączanej do listów. Teraz InPost to nie tylko jedna z największych polskich firm kurierskich, ale przede wszystkim sieć paczkomatów, która zrewolucjonizowała nie tylko krajowy rynek, ale z powodzeniem działa na całym świecie. Kto sobie dziś wyobraża zakupy przez Internet bez możliwości odbioru zamówienia o dowolnej porze? Za stworzenie biznesu, który przyczynił się nie tylko do wygodniejszego życia, ale również rozwoju przedsiębiorczości i promowania Krakowa, nagroda Firma Dekady wędruje do firmy Inpost

18:33

Nagroda Dekady w kategorii Sport – Firma Fitness Platinium

Znów musimy spojrzeć w przeszłość, by zdać sobie sprawę, ile się zmieniło przez ostatni 10 lat. Tym razem w kwestii podejścia Polaków do aktywności fizycznej czy zdrowego odżywiania. Nie byłoby o tym mowy bez sieci profesjonalnych i powszechnych siłowni. Za wyznaczenie trendu w tym, jak powinno wyglądać nowoczesne, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne dla wszystkich miejsce do uprawniania ćwiczeń, w kategorii Sport nagrodę przyznajemy Fitness Platinium.


18:32

Nagroda Dekady w kategorii Kultura – Krakowskie Biuro Festiwalowe

Nie jest odkryciem stwierdzenie, że Kraków to miasta z nieskończonym potencjałem. Trudniej ten potencjał wykorzystać. Problemu z tym nie ma jednak Krakowskie Biuro Festiwalowe, które zręcznie łączy ze sobą zarządzanie kulturą, rozrywką i biznesem. Z pomocą/za sprawą KBF-u w Krakowie odbywają się znane w całym świecie festiwale, wydarzenia kulturalne i kongresy. KBF to przede wszystkim nowoczesna instytucja, idąca z duchem czasu, którego najlepszym przykładem jest krakowski serwis streamingowy. Z przyjemnością nagrodę w dziedzinie Kultura składamy na ręce dyrektor Izabeli Błaszczyk

18:31

Nagroda Dekady w kategorii Inwestycje – Grupa ZUE

W naszym mieście najgłośniej jest o firmach, którzy wykonując zlecenie dla miasta, coś popsują… O tych, którzy wyrabiają się na czas, i po których nie trzeba wszystkiego poprawiać, media nie piszą. Szefowie pewnie się z tego braku zainteresowania cieszą, ale będziemy przewrotni i niech nasza nagrodą będzie podziękowaniem za wszystkie dobrze wykonane inwestycje na terenie Krakowa, a szczególnie ulicę Królewska, Basztową czy linie tramwajowe na Ruczaj i Płaszów. Nagrodę w kategorii Zasłużony dla Rozwoju Krakowa, wędruje do ZUE.

18:30

Społeczna Działalność Dekady – Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Od lat Caritas Archidiecezji Krakowskiej niesie pomoc, nie patrząc na wiek, rasę, płeć, religię czy przekonania. Pracownicy i wolontariusze Caritasu dają coś więcej niż materialne wsparcie – swoimi działaniami dają nadzieję, że wkrótce osoby dotknięte problemami poradzą sobie z nimi, a także pewność, że nie zostaną sami, gdy zabraknie im sił na dalszą walkę.

18:28

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Dekady – Poland Business Run

Połączenie przyjemnego z pożytecznym nie jest sztuką, która każdemu wychodzi. W przypadku Poland Business Run nie jest to trudne zadanie. Dzięki biegom, które odbywają się już 10 lat, konkretne osoby z niepełnosprawnościami otrzymały konkretną pomoc. Nie mamy wątpliwości, że za promocję aktywności fizycznej, integrowanie pracowników krakowskich firm i wymierną pomoc, nagrodę w kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu należało wręczyć Poland Business Run.

18:26

Patryk Salamon, redaktor naczelny:

Szanowni Państwo,

jeszcze raz serdecznie chciałbym podziękować wszystkim przybyłym na galę 10-lecia LoveKraków.pl. To niezwykły zaszczyt gościć tak wspaniałe osoby.

Za chwilę na scenę wyjdą osoby, które w ocenie redakcji LoveKraków.pl swoją pracą na rzecz naszego miasta zasłużyły na nagrody dekady. Media zazwyczaj krytykują działania, wytykają błędy - nie ukrywam, że sami sięgamy po to narzędzie. Ale taka ludzka uczciwość, po prostu - przyzwoitość nakazuje, aby docenić również pracę.

Przyznając nagrody patrzyliśmy, jak działania danych osób czy instytucji przyczyniają się do zmieniania Krakowa. I można śmiało powiedzieć, że wszystkie nagrodzone dziś osoby już zapisały się pozytywnie w historii Krakowa. Szczegółowe uzasadnienia poznają państwo podczas wręczania każdej nagrody.

Nasza nagroda różni się od tych przyznawanych przez niektóre media. Mimo, że jesteśmy medium internetowym, to o nagrodzeniu danej osoby nie zdecydowała sprawność w wysyłaniu sms-ów czy dobrze działający system informatyczny do generowania głosów.

Szanowni Państwo,

Już dziś mogę powiedzieć, że nasza prestiżowa nagroda będzie przyznawana co roku. Jednak wyzwania przed którymi stoi dziś Kraków, a mianowicie walka ze zmianami klimatu, zmiana podejścia do przemieszczania się po mieście czy nowi obywatele Krakowa powodują, że w przyszłym roku kategorię będą zmodyfikowane.

18:21

Michał Rodak, prezes zarządu:

Szanowni Państwo, To dla mnie ogromna duma i równie duży zaszczyt, że spotykamy się tutaj w takim gronie, by świętować 10 lat istnienia LoveKraków.pl. Tę dekadę temu zaczęło się od mojego marzenia i pomysłu, by powstało nowe internetowe miejsce o Krakowie. Zaczynaliśmy jako de facto blog, na którym pisały osoby, które kochają Kraków. Bo portal powstał naprawdę z miłości do tego miasta. Spróbujmy cofnąć się pamięcią 10 lat wstecz i zobaczmy jak sam Kraków w tym czasie się zmienił i rozwinął. Tak samo LoveKraków.pl. Zaczynaliśmy jako mały projekt, ale mający ogromne serce i chęci. Po 10 latach spotykamy się w tej Sali, w tak fantastycznym gronie, z najważniejszymi osobami w Krakowie. To naprawdę coś fantastycznego. Dziękuję przede wszystkim naszym pracownikom – redakcji, działowi sprzedaży. Wielkie podziękowania kieruję do naszych Partnerów i Klientów, za zaufanie, współpracę i wspólne projekty. Dziękuję Partnerom naszej Gali i dziękuję Państwu za przybycie i wspólną celebrację tej naszej okrągłej rocznicy. Przed nami 18-tka, zapewniam, że będzie huczna, a potem kolejne 10-tki. Bo Kochamy Kraków!
18:18
Informujemy, że transmiję na żywo można oglądać w serwisie YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=x3mExR3HD9k
18:14
Już za kilka chwil rozpocznie się gala 10-lecia LoveKraków.pl. Z tej okazji wręczone zostaną Nagrody Dekady – otrzymają je osoby i instytucje, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat w różnych dziedzinach wpisały się na stałe w historię miasta.