Podczas uroczystej Gali 10-lecia LoveKraków.pl wręczono Nagrody Dekady

W czwartek w hotelu Sheraton odbyła się Gala 10-lecia LoveKraków.pl. Z tej okazji wręczone zostały Nagrody Dekady – otrzymały je osoby i instytucje, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat w różnych dziedzinach wpisały się na stałe w historię miasta.

– Przyznając nagrody patrzyliśmy, jak działania danych osób czy instytucji przyczyniają się do zmieniania Krakowa. I można śmiało powiedzieć, że wszystkie nagrodzone dziś osoby już zapisały się pozytywnie w historii Krakowa – powiedział redaktor naczelny LoveKraków.pl Patryk Salamon.

Za walkę ze złym piecem

Nagrodę Krakowianina Dekady otrzymali wspólnie Krakowski Alarm Smogowy i prezydent Jacek Majchrowski. To docenienie milowego kroku, jaki dzięki współpracy udało się osiągnąć w sprawie walki ze smogiem, od dostrzeżenia i zbadania problemu po zakrojoną na szeroką skalę akcję wymiany pieców, która dziś stawiana jest za przykład w innych miastach.

Za konsekwencję

Politykiem Dekady został minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, za konsekwentne działania na rzecz kluczowych dla Krakowa inwestycji infrastrukturalnych, takich jak budowa północnej obwodnicy oraz drogi S7 w stronę Podhala i Warszawy czy rekordowa modernizacja linii kolejowej.

Wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider otrzymał tytuł Samorządowca Dekady. Redakcja doceniła zaangażowanie niezależnie od pełnionej funkcji, umiejętność wypracowywania kompromisów i realizację takich projektów, jak m.in. uruchomienie Karty Krakowskiej.

Z kolei Prezes Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego Tadeusz Trzmiel został nagrodzony w kategorii „Rozwój Krakowa”, m.in. za przygotowanie i nadzorowanie realizacji szeregu kluczowych dla miasta inwestycji, poprawę jakości usług komunalnych i wizjonerskie projekty powstające w ramach holdingu.

Za wyznaczanie trendów i jakość

Redakcja doceniła też szereg firm i instytucji. Firmą Dekady został InPost S.A. – krakowska firma, która zrewolucjonizowała rynek przesyłek i z powodzeniem działa również poza granicami kraju.

W dziedzinie aktywności fizycznej mieszkańców Krakowa taką rewolucję przyniosła marka Fitness Platinium i to ona otrzymała Nagrodę Dekady w kategorii Sport, za wyznaczenie trendu, jak powinno wyglądać nowoczesne, przyjazne i bezpieczne miejsce do uprawniania ćwiczeń.

W kategorii Kultura nagroda powędrowała do Krakowskiego Biura Festiwalowego, które umiejętnie wykorzystuje potencjał miasta, organizując znane na całym świecie festiwale, wydarzenia kulturalne i kongresy.

Firma ZUE S.A. została natomiast nagrodzona w kategorii Infrastruktura, za długą listę wykonanych na wysokim poziomie zadań, w tym budowę i przebudowę kluczowych dla komunikacji w mieście dróg i linii tramwajowych.

Za dostrzeżenie człowieka

Dwie kategorie Nagród Dekady dotyczyły zaangażowania społecznego. Za działalność społeczną wyróżniony został Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który od lat oprócz materialnego wsparcia daje potrzebującym nadzieję i poczucie bezpieczeństwa, że nie zostaną sami.

Poland Business Run otrzymał natomiast nagrodę w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Dzięki biegom, które odbywają się już od dziesięciu lat, konkretne osoby z niepełnosprawnościami otrzymały konkretną pomoc.

Wspólna droga

– Ustanawiając tę nagrodę, chcieliśmy docenić wszystkich tych, z którymi wspólnie rozwijaliśmy się i dorastaliśmy. Pragniemy również wyróżnić partnerów, z którymi na co dzień współpracujemy i tym samym im podziękować. Chcemy też bardzo podziękować wszystkim tym, którzy są z nami od 10 lat, wspierają nas i wraz z nami tworzą historię LoveKraków.pl – komentuje Michał Rodak, prezes zarządu spółki LoveKraków.