LoveKraków.pl ustanawia nagrodę Krakowianina Dekady

28 października odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród Krakowianina Dekady. Na najważniejsze wyróżnienie zasłużył Krakowski Alarm Smogowy i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski za skuteczne działania w walce o czystsze powietrze.

Redakcja LoveKraków.pl obchodzi 10-lecie działalności. Przez ten czas dorastaliśmy do roli rzetelnego i obiektywnego medium, które skupia się na życiu Krakowa i informowaniu jego mieszańców o sprawach dla nich najważniejszych.

Zwykło się mówić o mediach jako o czwartej władzy, jednak nie mamy wrażenia, byśmy jej nadużywali. Przez te lata nie szczędziliśmy słów krytyki. Potrafimy również doceniać i wspierać cele, które służą całej naszej lokalnej i regionalnej społeczności.

Patrząc wstecz, w ciągu ostatniej dekady Kraków niezwykle się rozwinął, a my wraz z nim. Ustanawiając Nagrodę Krakowianina Dekady, chcemy uhonorować pracę i służbę osób oraz instytucji, które odcisnęły piętno na Krakowie i zapiszą się w historii tego miasta.

– Chcemy nagrodzić osoby oraz instytucje, które w ciągu ostatniej dekady na zawsze wpisały się w historię naszego miasta – mówi Patryk Salamon, redaktor naczelny portalu LoveKraków.pl i wiceprezes zarządu spółki LoveKraków.

– Ustanawiając tę nagrodę, chcieliśmy docenić wszystkich tych, z którymi wspólnie rozwijaliśmy się i dorastaliśmy. Pragniemy również wyróżnić partnerów, z którymi na co dzień współpracujemy i tym samym podziękować im. Chcemy też bardzo podziękować wszystkim tym, którzy są z nami od 10 lat, wspierają nas i wraz z nami tworzą historię LoveKraków.pl – dodaje Michał Rodak, prezes zarządu spółki LoveKraków.

– Uzasadniając nasze wybory, patrzyliśmy w przeszłość i zdziwiliśmy się, jak bardzo zmieniło się nasze miasto w ciągu ostatnich 10 lat. Mamy nadzieję, że również krakowianie spojrzą w przeszłość i skorzystają z szansy, by docenić zmiany, jakie zaszły w Krakowie – stwierdza Dawid Kuciński, wiceprezes zarządu spółki LoveKraków.

Lista nagrodzonych

Krakowski Alarm Smogowy i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski – za skuteczne działania w walce o czystsze powietrze

Firma InPost – za zrewolucjonizowanie rynku logistycznego

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk – za rozpoczęcie oraz kontynuowanie kluczowych inwestycji drogowych i kolejowych w Małopolsce

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider – za nieustające działania na rzecz krakowskiego samorządu, zainicjowanie prac nad powstaniem Karty Krakowskiej

Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego Tadeusz Trzmiel – za swój wieloletni wkład w rozwój Krakowa

Firma Fitness Platinium – za stworzenie największej krakowskiej sieci siłowni oraz rozpowszechnienie wysokiej jakości usług fitness w Polsce

Krakowskie Biuro Festiwalowe – za wykorzystanie potencjału Krakowa i jego rozwój kulturalny, biznesowy oraz turystyczny

Grupa ZUE – za profesjonalne podejście do powierzonych firmie inwestycji miejskich i kolejowych

Caritas Archidiecezji Krakowskiej – za niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują

Poland Business Run – za przebiegnięte kilometry, które zaprocentowały zdrowiem i realną pomocą

Partnerzy, którzy wspierają naszą Galę

Volvo Wadowscy, Błonia Sport, Mercure Hotel Racławice Dosłońce Conference & SPA, Galeria Kazimierz, IKEA dla Firm, Karcher AAT Renkar, kawa.pl, Na Ciacho, NOHO Investment, Termy Krakowskie, Delikatesy Kocyk.

 

Galę będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem naszej strony na Facebooku