Fitness Platinium – doświadczeni w przecieraniu szlaków

44 tony różnego rodzaju obciążeń czeka na klientów klubów należących do Platinium Wellness Sp. z o.o., na łącznej powierzchni 20 500 mkw. Od ponad 13 lat krakowska sieć wyznacza trendy, proponuje innowacyjne rozwiązania i pomaga mieszkańcom Krakowa dbać o kondycję fizyczną.

Zaczęło się przy ul. Lea 213. Otwarty w maju 2008 roku klub był pierwszym pod szyldem Fitness Platinium. Z czasem dołączały kolejne: łącznie na terenie Krakowa było to 19 lokalizacji, a po doliczeniu klubów franczyzowych w Zamościu, Radomiu i Jarosławiu oraz sieci Smart Gym na Śląsku liczba ta rośnie do 31 miejsc.

Obecnie sieć ma dziewięć lokalizacji w Krakowie. Trzy spośród nich to kluby XXL, prawdziwe fabryki dobrej kondycji: przy Bratysławskiej 4 klienci mają do dyspozycji 4200 mkw, przy al. Pokoju 16 4500 mkw, a klub w Solvay Parku będzie miał docelowo aż 5200 mkw!

Przy Zachodniej 27 i Klimeckiego 1 funkcjonują Krakowskie Kluby Fitness, których wystrój inspirowany jest krakowską kulturą i tradycją. To jeszcze nie koniec: z oferty można także skorzystać przy Lea 213 (jak widać, pierwszy adres pozostał aktualny), Aleksandry 11 oraz w Galerii Bronowice i w klubie pod marką The Legend przy Reymonta 22A.

Wyobraźnia

Dziś dbanie o kondycję fizyczną i regularne treningi nikogo już nie dziwią. Możliwość skorzystania z karnetu na siłownię czy basenu jest jednym z najpopularniejszych „benefitów” dla pracowników, zaraz obok prywatnej opieki medycznej.

13 lat temu to wszystko było znacznie mniej oczywiste. Fitness Platinium na krakowskim gruncie miał duży udział w wyznaczaniu trendu, jak powinno wyglądać nowoczesne, profesjonalne, bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Potrzeba było nie tylko pomysłu i odwagi, ale też konsekwencji, by założony plan stopniowo wcielać w życie.

Krok przed innymi

To dzieje się do teraz. Sieć Fitness Platinium wyróżnia się szeroką ofertą zajęć fitness, bogatym wyposażeniem oraz doświadczoną kadrą instruktorską. Firma od początku starała się realizować innowacyjne projekty, wśród których znalazły się m.in. strefy oraz zajęcia fitness, jakich wcześniej brakowało w Polsce.

Przykładem takiej innowacji było Studio SHAPER przy ul. Klimeckiego – pierwsze w Polsce studio do treningu interwałowego HIIT (High IntensiveInterval Training). Składa się z treningu Cardio na bieżniach Life Fitness 95t Achive oraz treningu wzmacniającego na ławeczkach funkcjonalnych RamBOX wyposażonych kompletem hantli heksagonalnych. Studio SHAPER to specjalny program treningowy, który realizowany jest z wykorzystaniem dedykowanej playlisty oraz świateł. Dzięki temu podczas ćwiczeń można poczuć się jak w klubie muzycznym. Kolejne Studia SHAPER zostały otwarte również przy Bratysławskiej oraz w Solvay Park.

W klubie w Solvay Parku powstało z kolei BUTT FACTORY – innowacyjna w Polsce strefa, która w całości poświęcona jest ćwiczeniom ukierunkowanym na mięśnie pośladkowe i mięśnie kończyn dolnych. Strefa wyposażona jest w: ławeczkę wielofunkcyjną, maty, mini bandy, power bandy, kettle, opaski na kostki, slider.

Fitness Platinium nie boi się wykorzystywania nowych technologii. W Solvay Parku organizowane są grupowe zajęcia EMS. To trening, który pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Uczestnicy wykonują ćwiczenia funkcjonalne i siłowe, a dzięki impulsom elektrycznym ich mięśnie pracują intensywniej. Z kolei przy al. Pokoju powstała strefa Eco Cardio, wyposażona w bieżnie i ergometry. Energia wytworzona przez klubowiczów w trakcie ćwiczeń zamieniana jest w energię elektryczną, pozwalającą na zasilanie innych urządzeń znajdujących się w klubie.

Wbrew przeciwnościom

Czas epidemii mocno doświadczył całą branżę fitness. Z drugiej strony pokazał jednak, jak duże jest zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i na profesjonalne usługi w tej dziedzinie. Klienci z niecierpliwością oczekiwali momentu, kiedy bez ograniczeń będą mogli znów korzystać z oferty.

Ta z kolei ciągle się poszerza. Na 20 października zaplanowano otwarcie kolejnego klubu pod szyldem Fitness Platinium, tym razem przy ul. Cystersów 26. I tam również znajdą się nowinki, których nie było dotychczas w innych klubach. To np. Studio ROW – pierwsza w Polsce strefa do grupowego treningu HIIT na ergometrach wioślarskich. Wyposażona w ergometry, a także maty, hantle heksagonalne, rollery i inne akcesoria. Dodatkowo, dzięki zawieszonym na ścianie ekranom, uczestnicy mogą na bieżąco porównywać swoje wyniki z wynikami pozostałych ćwiczących osób.

Fitness Platinium angażuje się również w różnego rodzaju akcje specjalne. Do końca października trwa np. charytatywna akcja „Biegasz? Pomagasz!”, której celem jest pomoc potrzebującym zwierzętom, podopiecznym krakowskich schronisk i fundacji.