Galeria Kazimierz – zakupy, rozrywka i relaks w jednym miejscu

Na mapie krakowskich centrów handlowych na próżno szukać punktu, który lepiej integruje, rozwija i pomaga zapewnić zróżnicowaną rozrywkę. Galeria Kazimierz zaprasza na zakupy, do kina, siłowni, kurs tańca, do zabawy na placu zewnętrznym, a nawet na festiwal i wystawę.

Prowadzą tu prawie wszystkie drogi w mieście. Równie blisko tu w zasadzie z większości miejsc w mieście - tuż nad naturalną granicą Grzegórzek, Kazimierza i Podgórza, powstał obiekt handlowy, który choć adekwatnie do okolic kameralny, mieści w sobie zaskakująco wiele.

Miejsce spotkań

Na dwóch poziomach galerii znajdujemy ponad 160 sklepów znanych, popularnych marek, liczne punkty usługowe, a do tego bogatą ofertę lokali gastronomicznych, reprezentujących kuchnie i potrawy z całego świata. Biorąc pod uwagę lokalizację w ścisłym, historycznym centrum miasta, wybór i wielość punktów handlowych może pozytywnie zaskakiwać. Ale Galeria Kazimierz to nie tylko zakupy na najwyższym poziomie.

- Jesteśmy miejscem spotkań i rozrywki zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Kraków. Na terenie centrum mieści się klub Calypso Fitness z basenem, multipleks Cinema City z 10 salami kinowymi czy jedyne w Krakowie studio tańca Egurrola Dance Studio. W otoczeniu obiektu powstał nowoczesny zabaw. Po zakupach lub w wolnym czasie każdy może zrelaksować się na placu zewnętrznym z podświetlaną fontanną wśród bogatej roślinności – mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Kazimierz.

Galeria-mecenas

O tym, że obiekt przez lata wpisał się nie tylko w geograficzny, ale także kulturalny pejzaż miasta, świadczą działania artystyczne podejmowane przy Podgórskiej. Plac Galerii Kazimierz obfituje w bezpłatne wydarzenia, dedykowane odbiorcom w każdym wieku. To tu, w sezonie letnim organizowany jest cyklicznie najdłużej trwający festiwal w kraju - Kazimierz Summer Festival. Galeria realizuje również liczne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Na dachu obiektu znajdują się ule, z kolei na placu zewnętrznym zainstalowano budki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Działalność kulturalna została doceniona w 2019 roku tytułem Mecenasa Kultury Krakowa.

- Jesteśmy niezwykle mocno związani z Krakowem, w nazwie nosimy jeden z jego największych symboli, a nasze położenie naturalnie wymusza na nas tworzenie przestrzeni wyjątkowej, nie tylko pod względem handlowym. Cieszymy się z poczucia bliskości dla miasta i jego mieszkańców - dodaje rzecznik Galerii.

W trosce o czyste powietrze

Galeria Kazimierz w trosce o zdrowie i lepsze samopoczucie swoich gości oraz włączając się aktywnie do działań mających na celu poprawę jakości powietrza w Krakowie, zainstalowała na placu przed budynkami historycznymi Miejski Filtr Powietrza. Jest to nie tylko pierwszy taki filtr w mieście, ale jednocześnie także pierwsze tego typu innowacyjne urządzenie zainstalowane przez prywatnego właściciela centrum handlowego w Polsce – firmę Invesco Real Estate. Filtr skutecznie likwiduje z najbliższego otoczenia m.in.: pyły zawieszone, pyłki roślin, grzyby, roztocza, kurz, bakterie oraz wirusy. W ciągu doby urządzenie wydziela na zewnątrz 1 milion m3 oczyszczonego powietrza.

- Jego umiejscowienie nie jest także przypadkowe. Strumień czystego powietrza skierowany jest bezpośrednio na strefę wypoczynku Galerii Kazimierz, w której codziennie krakowianie relaksują się na leżakach, a dzieci spędzają czas na placu zabaw i przy fontannie – twierdzi Marcin Markowski.